Strona główna BIP Wersja chińska Wersja włoska Wersja hiszpańska Wersja ukraińska Wersja czeska Wersja niemiecka Wersja rosyjska Wersja francuska Wersja angielska
Szukaj
O regionie
Gospodarka
Rolnictwo
Turystyka
Sport
Kultura
Nauka i edukacja
Rozwój regionalny
Współpraca z zagranicą
Fundusze Europejskie
Środowisko
Obsługa klienta
Tablica informacyjna
Prawo
Centrum prasowe
Organiz. pozarządowe
 Nabór wniosków do Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót
 Inne ›› Fundusze Europejskie ›› Fundusze europejskie 2004-2006 ›› Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) ›› Nabór wniosków do Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 
Nabór wniosków do Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego

31 sierpnia ogłoszony został nabór projektów do wszystkich priorytetów w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Nabór wniosków trwać będzie do 30 listopada br.

W pierwszej turze beneficjenci mogą liczyć na pomoc w wysokości ponad 175 mln euro (przez cały okres udzielona pomoc wyniesie ponad 530 mln euro).

Wnioski w pierwszej kolejności ocenione zostaną przez Instytucje Pośredniczące, w których zostały złożone, a następnie trafią do Ministerstwa Gospodarki i Pracy, które pełni funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego. W kolejnym etapie MGiP przekaże wnioski do krajów darczyńców, czyli rządu Norwegii lub Komitetu Mechanizmów Finansowych, które podejmą ostateczną decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu danego wniosku. Projekty, przedstawione zostaną również do zaopiniowania przez Komisję Europejską.

Po stronie polskiej procedura nie powinna przekraczać trzech miesięcy, a po stronie darczyńców 3-4 miesięcy.

Beneficjentami pomocy mogą być organy administracji rządowej i samorządowej wszystkich szczebli, instytucje naukowe i badawcze, instytucje branżowe i środowiskowe, organizacje pozarządowe i społeczne oraz podmioty partnerstwa publiczno-prywatnego.

Formularz aplikacyjny i lista wymaganych załączników dostępne są na stronie internetowej www.eog.gov.pl w zakładce Dokumenty.

Ogłoszony nabór projektów nie dotyczy małych grantów dla organizacji pozarządowych, dla których ustanowiony zostanie odrębny fundusz. Najpierw jednak musi zostać wyłoniona jedna lub kilka organizacji pozarządowych, które będą operatorami tego funduszu i to one będą ogłaszały konkursy dla organizacji pozarządowych. W tej chwili przygotowany został i zaakceptowany przez darczyńców projekt procedury, która będzie służyła wyborowi takiej organizacji-operatora.

Niezbędne informacje oraz dane teleadresowe do składania wniosków w ramach poszczególnych obszarów priorytetowych, podane są w oficjalnym ogłoszeniu o naborze opracowanym przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy.

Ogłoszenie MGiP_EOG do pobrania na stronie:
http://www.eog.gov.pl/Nabor+wnioskow+ogloszony.htm

 Zobacz także PDF - pliki PDF  Powiększ tekst - powiększ tekst  Zmniejsz tekst - pomniejsz tekst  Drukuj - wydrukuj  Do góry
Data aktualizacji: 2016-12-01
Liczba odwiedzin: 38285816
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.